Artık neredeyse herkes Twitter’da… Ancak Twitter’da takipçi sayısını artırmak kolay değil. Ancak birkaç küçük ipucu ile Twitter’da takipçi sayınızı katlamak mümkün. İşte Twitter’da takipçi sayısını artırmak ile ilgili bir kaç ipucu

1- İlgi çekici olun:  Size cevap yazılacak ya da retweet edilecek tweetler için gündemi yakından takip etmelisiniz. Trend topic’ler hakkında yazmak iyi bir başlangıç olabilir. İlgi çekici mesajlar attığınız sürece size cevap veren ve retweet edenlerin sayısının arttığını göreceksiniz.

2- Takipçilerinizi ihmal etmeyin:  Yazdığınız tweetlere verilen cevapları es geçmeyin. Onlara siz de geri cevap verin. Onlara ilgi gösterirseniz sizin sıkı takipçiniz olacaklardır.

3- Twitter’da etkili insanları takip edin:  Twitter’ın ünlü kişiliklerini takip etmeyi ihmal etmeyin. Gerekirse iyi bir inceleme yaparak sık cevap veren ünlüleri takip edin. Onların tweetlerine etkili cevaplar verin, “Akıllı” cevaplarınız günün birinde bir ünlü tarafından retweet edildiğinde bir sabah uyandığınızda takipçi sayınıza inanamayacaksınız.

4- Güncel konularda sosyal mesajlar verin:  Twitter’da sosyal mesaj vermekten kaçınmayın. Etkili sosyal mesajlar yazmak size takipçi kazandıracaktır.

5- Retweet edin:  Son dakika haberleri, ödül-promosyon haberleri, insanlara sanal ortamda fayda verecek püf noktaları veren tweet mesajlarını düzenli olarak retweet edin.

6- “Mention”lara cevap verin:  Sizden başka bir tweette bahsedildiğinde bu fırsatı kaçırmayın. Hemen iletişime geçin.

7- Eğer merak ettirici unsurlar yoksa tweet yağmurundan kaçının: Eğer gerçekten faydalı bilgiler vaat etmiyorsanız iki dakikada bir tweet atmak size fayda sağlamayacaktır.

8- Hashtag kullanın: Birçok Twitter kullanıcısının bu özelliği kullandığını unutmayın. Sizi de hashtagler sayesinde timeline’larında görebilirler.

9- Retweet edilecek mesajlar yazın:  Takipçi sayınızla retweet edilme sayınız orantılıdır. 140 karakterin tamamını kullanmayın. Çünkü çoğu Twitter kullanıcısı retweet butonunu kullanmak yerine mesajın başına RT yazarak nick’inizi yazar. Bu yüzden daha kısa yazmaya özen gösterin.

Okumak İsteyeceğini Düşünüyorum  Girişimcilere Hayatta Kalma Önerileri

10- Soru sorun, fikir alın:  Twitter’da vakit geçirip yeterince takipçi sayısına ulaştığınızda takipçilerinizi harekete geçirecek sorular sorun. Gelen cevapları retweet edin.

11- İstikrarsız Tweet atmayın:  Twitter ilgi ister. Günlük makul bir ortalama tutturun.

12- Tanımadığınız followerlarla tanışın: Sizi bir süre sonra başka çevrelerden insanlar takip edecek. Onları siz de takip edin, ilgi alanlarını belirlemeye çalışın. Buna yönelik tweetler atın.

13- Direct Message kısmını etkin kullanın:  Direct message ile takipçilerinizle özel platformda iletişime geçebilirsiniz. Bunun iletişime katkısı olacaktır.

14- Spam mesajlara dikkat: Eğer bir takipçiden Spam mesajı aldığını duyarsanız bunun sebebini araştırın. Sizi takip eden sahte bir profilden kaynaklanıyor olabilir. Onu bloklayın.

15- Takipte çeşitlilik sağlayın:  Takip ettiğiniz kişiler farklı yaş ve meslek gruplarından olsun. Hatta Twitter’da sınır dışına çıkmayı unutmayın. Uluslararası profilleri takip etmeniz dünya görüşünüz hakkında da takipçilerinize ipucu verir.

16- Takipçilerinizi değiştirin: Twitter bir kişiyi takip etmeyi bıraktığınızda o kullanıcıya bunu haberdar vermeyeceğinden çekinmeden unfollow tuşuna basabilir, farklı kullanıcılara yönelebilirsiniz.

17- Twitter ile entegre diğer sosyal ağlarda da bulunun: Friendfeed, Linkedin, Facebook gibi etkili sosyal platformlar Twitter ile kolayca entegre olur. Böylece bu platformlardaki farklı kitlenizi Twitter’da bir araya getirebilirsiniz.

18- Seksi uygulamalarla yaptıklarınızı Twitter’da paylaşın: Vine gibi bir fotoğraf uygulaması takipçi sayınızı artırabilir. 

19- Vatandaş gazeteci olun:  Bazen önemli bir olayın ilk tanığı siz olabilirsiniz. Bunu fotoğraflayarak kısa bir bilgiyle geçmek, kısacası vatandaş gazeteci olmak Twitter’da takipçi sayınıza kısa vade patlama yaşatacaktır.

20- Antipatik olmayın:  Twitter’dan nefret söylemi yaymanın hiç kimseye faydası yok. Uzun vadede yalnız kalmanız kaçınılmaz olur

Bir önceki yazımız olan İşinden Ayrılmadan Önce Yapman Gerekenler başlıklı makalemizde işten ayrılmadan önce ne yapmalı ve işten ayrılmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Twitter Takipçi Arttırma Yolları
Etiketlendi:         

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x Logo: Shield Security
Bu site
Shield Security tarafından korunuyor →