Hizmetix Dergisi Ağustos 2020 Röportajım

– Son teknoloji alarm sistemlerinizden bahseder misiniz?

Gelişen teknoloji, kişi ve işletmelerin güvenlik sistemlerinden beklentilerini değiştirdi. Tüketici artık sadece sesli ve ışıklı uyarı veren, cep telefonuna uyarı gönderen alarm sistemleriyle yetinmek istemiyor. Bugün geldiğimiz noktada kişi ve işletmelerin alarm sistemi tercihleri cep telefonu aplikasyonları ile kontrol edilebilen, ev ve işyeri otomasyon sistemleri ile entegre çalışabilen, alarm anında kameralarla görsel teyit verebilen, diğer güvenlik sistemleri ile (Kamera Sistemleri, Interkom Sistemleri, Bariyer sistemleri, Otopark sistemleri, Otomatik kapılar ve hatta araç takip sistemleri) entegre çalışabilen alarm sistemlerine doğru yöneldi.
Kısaca artık basit alarm sistemleri yerini entegre çalışan ve gereğinde rapor verebilen Akıllı Alarm Sistemlerine bırakıyor.

Ve bu noktada Boyut Güvenlik olarak bayilerimiz aracılığı ile müşterilerimize sunduğumuz yüksek güvenlikli Hikvision Kablolu ve Kablosuz Alarm Sistemleriyle müşteri beklentilerini karşılıyoruz. Sadece olay anında alarm vermekle kalmıyor, kamera sistemleri ile entegre çalışan sistemler sayesinde kameralı alarm doğrulama yapabiliyoruz. Alarm Haber Alma Merkezleriyle entegre olabiliyor, otomasyon ihtiyaçlarına cevap verebiliyor, aydınlatma ve sulama sistemlerini, bahçe ve garaj kapılarını kontrol edebiliyor, olay anında belirli sayıda kişiyi otomatik olarak bilgilendirebiliyoruz.

– Alarm sistemleriniz kullanıcılara nasıl avantajlar sağlıyor?

Hikvision Alarm Sistemleri kablolu sistemlerin yanı sıra 800 mt. Kablosuz algılama mesafesi, uzun pil ömrü, tamamı kablosuz ürünleri sayesinde tüm beklentilere cevap verebiliyor. Olay anında sadece Alarm Haber Alma Merkezlerinde değil belirlenen sayıda kullanıcıya da sesli yada mesaj şeklinde bilgilendirme yapabiliyor, kamera entegrasyonları ile alarm anında olay anını gösteren canlı videolar gönderebiliyor, cep telefonu uygulaması ile bir den fazla kullanıcının sisteme mobil cihazlarla erişimini sağlayabiliyor. Hikvision ürünlerinde sisteme kimin ne zaman müdahale ettiğiyle ilgili raporlar alınabiliyor. Aydınlatma, Sulama, Isıtma Sistemleri ile entegre olabilen Hikvision Alarm Sistemleri Alarm’ın ötesinde Akıllı Bina Sistemi olarak da tüketicilere hizmet verebiliyor.

Okumak İsteyeceğini Düşünüyorum  Güvenlik Sektörüne Bakış

– Bir olay olduğunda süreç nasıl ilerliyor?

Hikvision Alarm Sistemlerinde bir olay anında sisteme entegre edilmiş kameralarla görüntülü olay doğrulaması yapılabiliyor. Kullanıcıların cep telefonundaki uygulama sayesinde kullanıcılar hızlıca sistem kontrolü yapabiliyorlar. Aynı zamanda müşteri Alarm Haber Alma Merkesi Hizmeti alıyorsa oluşan alarm durumu AHM ekranına düşüyor, AHM müşteriyle görüşerek durum teyidi yapıyor, gereklilik durumunda ilgili kolluk kuvvetlerini, itfaiye, sağlık ekiplerini müşterisine yönlendiriyor.

Burada hırsız alarmları dışında yangın alarmları konusuna da küçük bir dokunuş yaparak aynı çalışma mantığının yangın ihbar sistemleri içinde geçerli olduğunu belirtmek isterim. Hırsız ihbar sistemleri ile ayrıldıkları nokta yangın ihbar sistemlerinin acil anons sistemleri ve yangın söndürme sistemleri ile de entegre olması en doğru uygulamadır.

– Hangi riskler için alarm sistemleri uygulanabiliyor?

Ev ve işyerlerinde Hırsızlık, Yangın, Duman ve Gaz Kaçakları, Su baskınları, Isı değişiklikleri gibi risklere karşı, kasa daireleri gibi özel alanlarda darbelere karşı, kamu tesislerinde, santrallerde, depolarda, özel ve kamuya ait  sınır güvenliği  belli sınırlarda hareket etmesi gereken kişi ve araçlarla ilgili de takip sistemleri ile entegre çalışan alarm sistemlerinden faydalanılabilmektedir. Kıymetli Varlık taşımacılığı, para taşımacılığı, yük taşımacılığı yapan araçlarda belirlenen güzergahların dışına çıkılması durumunda, okula giden çocukların bindiği servisin belirlenmiş servis güzergahının dışına çıkması durumunda, belli bölgelerde görev yapan araçların bölge dışına çıkması durumunda, belli bölgede görev yapan personelin belirlenen bölge dışına çıkması gibi durumlarda da takip sistemleri ile entegre şekilde alarm sistemlerinden yararlanılmaktadır. Ziynet eşyası satan, bankacılık hizmetleri veren yerlerde herhangi bir tehlike anında devreye giren ve kolluk kuvvetlerine sinyal gönderen sessiz alarm sistemleri bu işletmelerdeki kişiler için büyük önem taşımaktadır.

– Hedef ve beklentileriniz neler?

Okumak İsteyeceğini Düşünüyorum  Boyut Güvenlik Teknolojileri

Boyut Güvenlik olarak uzun yıllardır alanlarında lider olan Elektronik Güvenlik firmalarının Türkiye, Türki Cumhuriyetler ve Ortadoğu Distribütörlüğünü yürütüyoruz. 2020 senesi dünya genelindeki Pandemi nedeniyle planlanmayan gelişmelerin yaşandığı bir yıl. Ancak tüm olumsuzluklara rağmen 2020 öncesi belirlediğimiz hedeflerimize adım adım ulaşıyoruz ve emin adımlarla ilerliyoruz. Halihazırda İstanbul Genel Merkez ve Ankara Bölge Müdürlüğümüz ile faaliyet gösteriyoruz. 2021 ve sonrasında Distribütörlüğünü yürüttüğümüz markalarla yurt içinde yurt dışında önemli projelere imza atmak üzere mevcut satış kadromuzu genişleterek Türkiye’nin tüm bölgelerinde ve Ortadoğu’da bölge ofislerimizi devreye sokacağız. Dağıtıcı ağımızı genişletecek ve iki katına çıkartacağız. Bunların sonucunda ulaşmak istediğimiz nokta Türkiye ve Sorumlu olduğumuz bölgelerde Elektronik Güvenlik ve Geçiş Kontrol Sistemleri ürünlerinde ana tedarikçilerden birisi olmak.

Bir önceki yazımız olan Güvenlik Sektörüne Bakış başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Son Teknoloji Alarm Sistemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x Logo: Shield Security
Bu site
Shield Security tarafından korunuyor →