Mall Report Dergisi Temmuz 2020 Röportajım

  1. Koronavirus sebebiyle güvenlik teknolojilerine olan talep nasıl etkilendi?

2019 Aralık ayında ilk kez Çin’in Wuan kentinde ortaya çıkan, 11 Mart tarihinde de ülkemizde ilk vakanın görünmesi ile başlayan Covid-19 Pandemisi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gerek sosyal yaşamı gerek iş yaşamını olumsuz şekilde etkilemiştir. Maksimum izolasyon ile geçirdiğimiz 3 aylık bir sürecin ardından Haziran ayı itibariyle iş ve sosyal yaşamımızda yeni kurallarla beraber normale dönmeye başladığımız bu süreçte “Güvenlik Teknolojilerine Duyulan İhtiyaçlar” da değişmiştir. Yüksek güvenlik önlemleri almak sureti ile meskenlerde, işletmelerde, yaşadığımız şehrin ve ülkenin her bir köşesinde bireylerin sağlık durumları takip etmek bir gereklilik olmuştur. Bu sebeple mevcut güvenlik sistemlerimize ilave bazı yeni teknolojik ürünler kullanmamız, bu ürünleri mevcut sistemlerimizle entegre hale getirmemiz, geriye dönük kontroller yapabilmek için güvenlik sistemlerimizden raporlar alabilmemiz kaçınılmaz bir ihtiyaç haline dönüşmüştür.

  • Avmler, marketler, eğlence alanları gibi farklı sektörler için sunduğunuz son teknoloji çözümleriniz nelerdir?

Covid-19 Pandemisi nedeniyle Mekansal ve Bölgesel Güvenlik gereksinimleri ve buna yönelik sistemler, bireysel ve toplumsal sağlık taraması, vaka tespiti ve takibiyle ilgili sistemler birlikte bir bütün olarak çalışmak zorunda olup bu sistemlerin koordineli şekilde çalışması hem tespit hem de takip açısından büyük önem taşımaktadır. Dezenfekte bir yaşam için bu süreçte bazı yeni teknolojiler hayatımıza girdi.

“BOYUT GÜVENLİK” olarak “Elektronik Güvenlik Sektöründe 20 yıllık bir deneyime” sahibiz, birçok markanın Türkiye, Türki Cumhuriyetler ve Ortadoğu Distribütörlüğünü yapıyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun en doğru çözümleri en hızlı şekilde sunabilmek temel prensibimiz. Bu dönemde de mevcut ürün porföyümüze; Infrared Ateş ölçerler, Termal Isı Ölçerler, Termal Kameralar, Kişi Sayma Ürünleri, Ateş ölçümü ve Maske kontrolü yapabilen Biyometrik Sistemler, Dezenfeksiyon Kabinleri, Mekan Dezenfeksiyonu için Ozon Cihazları ve UVC Dezenfeksiyon Sistemlerini ilave ettik.

  • Ürünlerinizde sizi on plana çıkaran ne oldu?
Okumak İsteyeceğini Düşünüyorum  Covid-19 Hakkında Endişelenmelimiyiz?

“BOYUT GÜVENLİK” en uygun ürünü en ekonomik şekilde Türkiye sathına yayılmış 700 bayisi aracılığıyla müşterilerine ulaştırmakta, koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesi ile satış sonrası hizmet vermektedir. Ürünlerimiz Pandemi dönemi için Bakanlıkların yayınladığı tüm tebligatlarına uygundur.

Şu an bir mekana gelen kişinin henüz mekana girmeden ateşini ölçebiliyor, otomatik maske kontrolü yapabiliyor, ateşi yüksek yada maske takmamış kişilerin kapılardan geçişini engelleyebiliyoruz.

Özellikle AVM, Otel ve Plazalarda kullanılan X Ray cihazlarına konan çanta ve eşyaların dezenfekte edilmesini sağlıyor, girişlerde dezenfeksiyon kabinleri ile mekana, işletmeye gelen kişilerin kıyafetlerinde dezenfeksiyon sağlıyoruz.

UVC Sistemler ve Ozon Sistemleri ile gerek mekanlarda gerek havalandırma sistemlerinde en etkin dezenfeksiyonu sağlıyor ve hava yoluyla virüs bulaşmasının önüne geçmeye çalışıyoruz. Termal kameralarla mekanlarda (özellikle otel lobi ve yemekhanelerinde, restaurantlar, eğlence mekanları ve sosyal tesislerde) sürekli şekilde topluluktaki bireylerde ateş kontrolü, takibi yapabiliyoruz. En önemlisi de tüm bu çalışmalarla ilgili olarak raporlama ve geriye dönük veri takibi imkanı sağlıyoruz.

  • Yeni dönemle birlikte sektörlerin vazgeçilmezleri ne olacak? Bu kapsamda yeni teknolojik yatırımlarınız olacak mi?

Yeni normalleşme sürecinde ve bundan sonrasında Covid-19 ve olası diğer virüs ve bakterilere karşı hep tetikte olmak zorundayız.

Termal Isı Ölçer Ürünler, Maske Kontrolü Sağlayabilen Ürünler, Mekanlarda bulunan kişiler üzerinde topluca ateş ölçümü ve takibi yapabilecek Termal Kameralar, Ortamdaki havanın, yüzeylerin dezenfekte edilebilmesi için kullanılacak UVC ve Ozon Sistemleri şimdiden hayatımızda vazgeçilmezler arasında yerini almaya başladı.

Hemen hemen son 5 senedir akıllı binaları, kentsel tesis yönetimlerini, akıllı şehirleri konuşuyor, günlük hayatımızın tamamında güvenlik sistemlerinden faydalanıyorduk. Bundan sonra bu sistemlerin tamamı aynı zamanda bireysel ve toplumsal sağlık için birbirleriyle entegre olarak çalışacak. Bu sistemlerin entegre çalışması ile bir bireyin evinden çıkıp tekrar evine dönene kadar geçirdiği sürede nereye gittiği, nerede yemek yediği, nereden alışveriş yaptığı, hangi ulaşım aracına nereden bindiği ve nerede indiğine kadar geçirdiği tüm zamanı takip edilecek ve bu sayede en ufak bir olumsuz durumda en hızlı şekilde çözüm üretilebilecektir.

Okumak İsteyeceğini Düşünüyorum  Boyut Güvenlik

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve bu gelişmelere karşı hızlı aksiyon alabilen “BOYUT GÜVENLİK” Pandemi sürecinde yeni teknoloji ürünlerini hızlıca portföyüne dahil etmiştir. Bundan sonra da yeni yatırımlarla gerek bireysel gerek toplumsal güvenlik için çalışmaya devam edecektir.

Bir önceki yazımız olan Son Teknoloji Alarm Sistemleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Corona Virüs ve Güvenlik Teknolojileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x Logo: Shield Security
Bu site
Shield Security tarafından korunuyor →